YEREL

post

Enkaz altında kalan yavru kediler kurtarıldı

Adıyaman’da ağır hasarlı bir bina içerisinde bulunan 3 yavru kedi, yıkım esnasında enkaz altında kaldı. Yavru kediler, enkaz altından tek tek çıkarılarak kurtarıldı. .

post

‘Mart Kapıdan Baktırdı’

“Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” atasözü gerçek oldu. Martın son gününde Adıyaman'ın Sincik ilçesinde vatandaşlar güne kar yağışı ile uyandı. .

post

Kalıcı konutların yapılacağı Karadağ'da çalışmalar başladı

Adıyaman'da 25 bin kalıcı konutun yapılacağı Karadağ'ın Zey (İndere) köyü bölgesinde iş makineleri çalışmaya başladı. .Güncel

post

Adıyaman Belediyesi özel çocukları unutmadı.

Adıyaman Belediyesi bünyesinde uzun yıllardır hizmet veren Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi, depremin yaralarını hızlı bir şekilde sarararak yeniden özel öğrencilere kapılarını açtı. .

post

Enkazdan çıkarılan 35 çocuğun kimliği tespit edilemedi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerde enkaz altından çıkarılan 35 çocuğun kimliğinin henüz tespit edilemediğini açıkladı..

post

Türkiye seçime 4 adayla gidiyor

Seçmenler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek isteyenler için imza toplama süreci bugün saat 20.00 itibariyle sona erdi. YSK Başkanı Yener, "14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi ve milletvekili genel seçiminde cumhurbaşkanı adaylarının alfabetik sırayla Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Oğan şeklinde olmasına karar verilmiştir" dedi..