Herkes kendine demokrat!


Bu makale 2019-04-14 11:08:00 eklenmiş ve 2434 kez görüntülenmiştir.
R. Ferhat Vural rfvural02@gmail.com

Seçimlerin üzerinden 15 gün geçmesine rağmen başta İstanbul olmak üzere birkaç yerde sonuçlar hala netleşmiş değil.Usulsüzlük ve şaibe iddiaları da devam ediyor.

Bu tartışmalar bana 1994  de yapılan mahalli idareler genel seçimlerini hatırlattı.O dönemde bizzat şahit olduğum bazı olayları siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum.

1994 yılında bugünkü cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu.O zamanki  "kartel medyası” da tıpkı bugünkü “havuz medyası” gibi tamamen algı kokan asparagas haberler yapıyordu.Kendilerine laik , Atatürkçü diyen bir kesimde  adeta kıyameti kopartıyordu. Yakalarına kocaman Atatürk rozetleri takan bu insanlar,”Türkiye İran olacak,bize zorla kara çarşafı giydirecekler,otobüsleri haremlik/selamlık ayıracaklar,bunlar iktidara geldi mi gitmezler..vs vs” diyerek yeri göğü inletiyorlardı.O zaman ben İstanbul üniversitesinde öğrenciydim,bazı hocalarımız dahil bu söylemleri dillendirenlerle şiddetli tartışmalarımız oluyordu.Bugünkü gibi sosyal medya yoktu,asparagas haber yapan gazete ve TV'leri arar  yalan/algı kokan haberleri protesto ederek kınardık.. Kısacası kendilerine Atatürkçü diyen kesime de,Gazete ve Tv’lere de  MİLLİ İRADEYE SAYGILI OLUN diyorduk.

Aradan 25 yıl geçti,aktörler yer değiştirdi.Bugün İstanbul ve Ankara’da kazanan belediye başkanları  CHP’li, feryadı figan edenlerde o zaman mağdur edebiyatı yapan kendilerine İslamcı,muhafazakar diyen bugünün muktedirleri.Değişen hiç bir şey yok.Tahammülsüzlük aynı,medya yine taraflı,yine algı ve yalan haberlerde başrolde.Değişen sadece sahipleri ve tetikçileri.Sosyal medya soytarılarını zaten yazmaya gerek yok..Dün ak dediğine 24 saat geçmeden kara diyen hokkabaz siyasilerde de değişiklik yok.Ne idüğü belirsiz botokslu mafya bozuntuları da çoktan siper aldı bile.Hepsi bir ağızdan bağırıyor “seçimlerde hile var,oylar yeniden sayılsın,olmuyorsa seçimler yenilensin ” vs. Yenilgiyi bir türlü hazmedemiyorlar. aynaya bakmıyorlar,yolsuzluklarını,adaletsizliklerini sorgulamıyorlar.Gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar.1994’de İstanbul ve Ankara’nın CHP’li Belediye başkanları tarafından yönetildiğini ve İstanbul’un İSKİ,Ankara'nın ASKİ skandallarından dolayı el değiştirdiğini hatırlamıyorlar.Millet hatırlattığında da kabullenemiyorlar.

Dünü hatırlıyorum,bugüne bakıyorum meğer ne kadar da birbirimize benziyormuşuz.Her ne kadar partilerimiz, etiketlerimiz farklı olsa da demokratik tahammülümüz,duruşumuz aynı.Herkes/herkesim sadece kendine demokrat,sadece kendine müselman.Dünkü Kemalistler ne ise bugünkü İslamcılarda aynısı, hatta tahammülsüzlükte 50 gramları fazladır.Ben mi? Dün milli iradeye saygı göstermeyen kendilerine laik, Atatürkçü diyen kesimle nasıl tartışıyor idiysem, bugünde hedefe varmak için her yolu mubah gören” dava adamlarıyla” yine tartışıyorum anlayacağınız bize rahat yok!

Sonuç olarak iktidardaki dostlara; kabullenin artık kaybettiniz,çünkü “siz haddi aşanlardan oldunuz”.Hani Hacı Bektaş–ı veli diyor ya “Ne ararsan kendinden ara” siz de kendinize bakınız, kendi içinizdeki gözü duymaz yamyamlara bakınız.Ve dün Kemalistlere seslendiğimiz gibi size de sesleniyoruz,MİLLİ İRADEYE SAYGILI OLUN LÜTFEN!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
ŞehirdeBuHafta Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Adıyaman Haberler, Güncel Haber,Son Dakika Haberleri,yerel haberler
© Copyright 2015 sehirdebuhafta.com. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Adıyaman 1954
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Siyaset
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
seks shop