Tütün,MHP Çelikhan ilçesinde istifa getirdi


2019 yerel seçimlerinde Milliyetçi hareket Partisi’nden (MHP) Çelikhan Belediye Başkan adayı olan Abdurrahman Yaylagül, MHP meclis üyesi Selim Tokgöz ve MHP’ye üye 6 kişi,tütün tutuklamalarına tepki olarak partilerinden istifa ettiler.

post

 YEREL    12.07.2021 17:24:00  


MHP Çelikhan belediye başkan adayı Abdurrahman Yaylagül yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi.

“Sevgili Çelikhanlılar , değerli tütün üreticisi vatandaşlarımız,

Bilindiği üzere tütün satışına getirilen hapis cezasını içeren kanun sebebiyle geçtiğimiz günlerde ilçemizin onurlu vatandaşları tarafından onuru, namusu ve şerefi olan ekmeğini yani tütününü korumak amacıyla bir dizi protestolar gerçekleştirilmiş ve haklı isyanlarını gerekli mercilere duyurmak için, çocuklarının geleceği için, ekmeğine uzanan ellere tepki mahiyetinde eylemler içerisinde bulunulmuştur.

Sahipsiz memleketimizle maalesef çözüm yönünde uzlaşmak yerine gözaltılar gerçekleştirilmiş ve bu sabah itibarıyla 10 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiğini üzüntüyle öğrenmiş olduk. Bunlardan üçünün Çelikhanlı tütün üreticileri olduğunu da hatırlatmak isteriz. Tutuklananlardan birinin de halk tarafından seçilmiş olan MHP belediye meclis üyemiz Mustafa Sonkaya olduğunu belirtmek isterim. 50 yıllık tütün üreticisi olan 66 yaşındaki Abdurrahman amcayı dahi hapisle tanıştırmak isteyen bu denli kararlara karşı yanımızda durmayan, Çelikhan halkını yalnız bırakan 2019 yerel seçimlerinde aday olarak bulunduğumuz hükümetin ittifak ortağı partimiz Milliyetçi Hareket Partisi 'nden il genel meclis üyesi adaylarımız Mustafa Üzümcü, Mehmet Horuz,belediye meclis üyemiz Selim Tokgöz  ve diğer üyelerimiz ile beraber topluca istifa etmiş bulunmaktayız .

Her zaman, her şartta ve her yerde halkımızın yanında olduğumuzu ifade ediyor halkımıza saygılarımızı sunuyoruz. Güzel günlerde buluşmak ümidiyle...” ifadelerine yer verdi. ŞEHİRDE BU HAFTA

#mhp,istifa,çelikhan,tütün