Kahta Belediyesi’nden Altyapı Çalışmaları


Kahta Belediyesi alt yapı çalışmalarına hız verdi. Tüm mahallelere eşit hizmet anlayışıyla devam eden çalışmalar özellikle kış aylarında yağmur suyu taşmalarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

post

 YEREL    17.07.2021 10:44:40  


  Kahta Belediyesi, özellikle kış aylarında yağmur suyu taşmalarına sebep olan bölgelerde yoğun çalışma yaparak şimdiye kadar alt yapısı olmayan yeni yerleşim yerlerinde hummalı bir çalışma başlattı.

  Yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “İlçemizin yeni yerleşim bölgelerinin çoğunda alt yapı sorunları olduğundan dolayı, o bölgede yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için alt yapı ekiplerimiz ivedilikle çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca kış aylarında Kahta Devlet Hastanesi çevresinde sürekli yaşanan su taşması sıkıntısını gidermek için yeni alt yapı hattı döşedik. Yavuz Selim ve Karşıyaka Mahallesini kapsayan yaklaşık bin 300 metre uzunluğundaki yeni alt yapı ile vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderildi. Çalışmalarımızın ilçemize ve mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu. ŞEHİRDE BU HAFTA

#kahta belediyesi,kahta,adıyaman,şehirde bu hafta,yusuf turanlı