İş İnsanı Teke: MHP’li Başkanın Yaptığı Zorbalıktır!


Adıyamanlı iş insanı Hüseyin Teke’ye ait fabrikaya zabıtalarla birlikte baskın düzenleyen Trabzon’un Şalpazarı İlçesinin MHP’li belediye başkanı Refik Kurukız, ihraç edilmek üzere üretilen Kürdistan logolu şapkaları imha etti.

post

 Asayiş    20.09.2021 10:54:13  


Olayla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Fabrikanın ortaklarından Adıyamanlı İş İnsanı Hüseyin Teke, yapılanın zorbalık olduğunu vurgulayarak şunları söyledi.

“Bizim İstanbul,Sakarya ve Trabzon Şalpazarı’nda yatırımlarımız var.Bir çok ülkeye ihracat yapıyoruz. Benimde kurucu ortağı olduğum Trabzon’da Ht Anadolu Şapka tesislerinde 10 Ekim’de yapılacak Irak seçimlerinin Kürt bölgesel yönetiminin şapkaları dikiliyordu. Dikilen şapkalar yasal ve resmi ihracatla yapılan bir iştir.Bu şapkaların üzerinde o partilerin isteği doğrultusunda Kürdistan logosu var,üretip gönderecektik.

MHP Şalpazarı Belediye Başkanı sayın Refik Kurukız,ekibi ile birlikte yanına zabıta,MHP ilçe başkanı,ülkü ocakları başkanını alarak hepsi birlikte gidip atölye imalatını basıyorlar ve şapkaların bir kısmını caddenin ortasında yakıyorlar, bir kısmını da el koyup götürüyorlar. İlginç olan şey hemen 50 metre ilerisinde hata karşı karşıya sayılır üretimimizin olduğu yerde polis karakolu var.Yani poliste olaya müdahale etmiyor. Şimdi kötü şeylerde yaşanabilirdi, daha kötü sonuçlarda doğurabilirdi, linç olayı da yaşanabilirdi. Bunlar hesaplanmadan atılmış yanlış adımlardır. Bu olaylar ancak Türkiye gibi ülkelerde değil de, Afrika’nın Muz Cumhuriyetlerinde kesinlikle otoritenin yok sayıldığı,yargının yok sayıldığı polis güçlerinin yok sayıldığı yerlerde olabilen bir olaydır. Bu kabullenemez, yani kesinlikle kabul etmiyoruz, başkanı da kınıyoruz. Olayla ilgili yasal süreci başlatacağız. Bu ülkenin polisi var, askeri var,yargısı vardır”

“PANDEMİDE ZOR GÜNLER GEÇİRDİK”

 Pandemi sürecinde zor günler geçirdiklerini söyleyen iş insanı Teke, “Pandemiden sonra Irak Seçimleri bizim sektör için cansuyu olmuştur. Yaklaşık 2 aydır bizim sektör Irak seçimleriyle dönüyor.Vatanseverlik ayrı faşizm ayrı bir şeydir, burada Türkiye kaybediyor.” İfadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI KURUKIZ: ŞAPKALARI İMHA ETTİK

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan MHP’li Şalpazırı belediye başkanı Refik Kurukız:

 “Burası Şalpazarı, İlçemizde tekstil imalatı yapan firmanın bu amblem ve renkleri taşıyan üretim yapması üzerine biz de kayıtsız kalamadık. Biz Türk milletiyiz. Ülkemizi bölmek isteyenlerin amblemleri Şalpazarı İlçesinde üretilemez. Türk Milliyetçisi olarak bunların burada üretilmesine burada müsaade edemeyiz. Belediyemiz olaya anında müdahale yaparak şapkaları imha etmiştir.  Şehitlerimizin bize emanet ettiği bu vatan topraklarında hainlere hizmet edecek bir ürünü burada yaptırmayız. Son damla kanımıza kadar mücadele edeceğiz.” ŞEHİRDE BU HAFTA

#şapka,yakma,trabzon,şalpazarı,refik kurukız,ramazan teke,adıyaman