ADIYAMAN TÜGVA'YA FETÖ'MÜ BULAŞTI?


1-Bir tarafta FETÖ terör örgütü tarafından darbe ile devrilmek istenilen sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'nın oğlu Bilal ERDOĞAN 2-Diğer tarafta FETÖ/PDY üyesi olmak ve Bylock kullanmak suçundan öğretmenlikten İhraç edilen hala cezaevinde tutuklu bulunan Adem TOPRAK'ın kardeşi TÜGVA Adıyaman il başkanı İdris TOPRAK.. Kamuoyunda FETÖ/PDY terör örgütü üyesi ve bylock kullanıcısı olmak suçlamasıyla görevden ihraç edilen ve halen cezaevinde tutuklu bulunan bir şahsın kardeşinin böyle bir vakfın il başkanlığına atanmasına ve FETÖ'ye ait bir yurt binasının kendilerine teslim edilmesine tepkiler devam ediyor.Kamuoyu merak ediyor;Referans olan siyasetçiler ve bürokratlar kim?

post
 Güncel    2017-04-03    Bu İçerik 4660 kez görüntülendi.


Türkiye gençlik vakfı “TÜGVA”nın Adıyaman il başkanlığı görevine genel merkez tarafından atanan İdris Toprak’ın öğretmen abisi Adem Toprak’ın FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak ve by-lock kullanıcısı suçundan cezaevinde olduğu ortaya çıktı. İdris toprak ve Adem Toprak’ın aynı zamanda Kahta ilçesinin Ak partili belediye başkanı ve hizmetten ziyade yolsuzluk, usulsüzlük,imar ve rant olaylarıyla gündem de  Abdurrahman Toprak ile amcazade oldukları biliniyor.Geçen aylarda Belediye başkanı Toprak'ın kendi amcaoğullarına ait  inşaat şirketlerine ayrımcılık yapıp diğer rakip inşaat firmalara da ceza kestiği iddiasıyla  belediye başkan yardımcısı H.G darp edilmiş,kardeşi M.T ise de silahlı saldırıya uğramıştı. Bu arada milli eğitim müdürlüğü tarafından el konulan öğrenci yurdunun da kardeşi FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak by-lock kullanıcı suçundan cezaevinde yatan şahsın kardeşi olan İdris Torak’ın il başkanlığını yaptığı vakfa verilmesi de kamuoyunda büyük tepkilere neden olan bir başka konu.

İDDİALAR ÇOK CİDDİ

İdris Toprak'ın Kahta da Din-bir-sen diye bir sendikanın temsilcisi olduğu ve bu sendikanın kendi ailesine mensup diğer kişiler ve ilçe müftüsüyle birlikte kurulduğu,hatta memur-sen'e bağlı imamların kendi sendikalarından istifaya zorlandığı bu sendikaya üye olmaları için psikolojik baskıya maruz kaldığı iddialar arasında.İddialar bu kadarla da sınırlı değil,Toprak'ın ayrıca Kahta da Mevlana camiinde müezzin olarak kadrolu olduğu ve gençlik lideri olarak Kahta gençlik merkezinde nasıl jet hızıyla görev aldığı da ayrıca kafalara takılan soru işaretlerinden bir kaçı.

FETÖ VE TÜGVA

Kamuoyunda ayrıca FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak ve by-lock kullanıcısı suçlamasıyla görevden ihraç edilen,halen cezaevinde tutuklu bulunan bir şahsın kardeşinin böyle bir vakfın il başkanlığına atanmasına tepkiler devam ediyor. Vatandaşlar, " Abisi devlete hainlik eden bir terör örgütünün üyesi olacak, kardeşi ise TÜGVA gibi tertemiz nesil yetiştirecek bir vakfın il başkanlığına getirilecek? Bu nasıl oluyor? Bu atama yapılırken İdris Toprak güvenlik soruşturmasından nasıl geçti? FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmasında dershanelerine giden, banklarına para yatıranlar, sendikalarına üye olanlar veya yakın ailesi ya da akrabaları arasında FETÖ’cü olanların bile soruşturmaları nedeniyle ya açığa alındıkları ya da işe giremedikleri bir dönemde abisi terör örgütü üyesi olan bir şahsın “TÜGVA”nın Adıyaman il başkanlığına getirilmesini hayretle karşıladılar ve " bu ne biçim perhiz ne biçim lahana turşusu "..dediler.

bilindiği gibi devlette ve millete düşman bir terör örgütü olan FETÖ/PDY 15 Temmuz gecesi milletin seçilmiş meclisi ve Cumhurbaşkanına darbeye kalkışmış ve bu darbe millet tarafından önlenmişti.

Şu ana kadar il genelinde gençlerin eğitim ve kültürel gelişimine katkı sunan hiçbir programa imza atmayan vakfın üyelerinin Adıyaman’ı ziyarete gelen devlet büyükleriyle fotoğraf çektirmek için attıkları “Tügva sizinle fotoğraf istiyor” sloganlarıyla gündeme gelmeleri ise tepkilere neden oluyor.Vatandaşlar; "biz çocuklarımızı FETÖ/PDY gibi terör örgütleriyle birlikte anılan insanların yanına nasıl gönderelim.?Yetkililerin mutlaka gözünde kaçmıştır,umuyoruz gereği bir an önce yapılır.."diye konuştular.  Şehirde Bu Hafta

adıyaman,fetö/pdy,adıyaman emniyet müdürlüğü,şehirde bu hafta gazetesi