ADIYAMAN BELDİYESİ İŞİTME ENGELLİLER BASKETBOL TAKIMI İTALYADA


Geçen yıl Türkiye Şampiyonu olan Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Basketbol Takımını ziyaret eden il protokolü, İtalyada düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesi sporculara moral verdi.

post

 4    2015-12-10  


 İşitme Engelliler Basketbol Takımları, 24-28 Kasım tarihleri arasında İtalya’nın Bergamo şehrinde organize edilecek 7. Euro Cup Basketbol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Erkekler A Grubu’nda mücadele edecek Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü, Nuremberg, Pesaro ve Dnepropetrovsk karşısında galibiyet arayacak. 24–28 Kasım 2015 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleştirilecek İşitme Engelliler Basketbol Avrupa Kulüpler Kupası Şampiyonluğuna hazırlanan Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Basketbol Takımının antrenmanını ziyaret ederek sporculara ve teknik heyete moral veren Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü S. Ahmet Bağcı, İtalya’dan başarıyla dönüleceğine inandıklarını söylediler.

  Antrenmanda sporcularla birlikte potaya basket atan protokol üyeleri Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübünün Adıyaman’ın gururu olduğunu dile getirdiler. Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Basketbol Takımının son yıllarda ardı ardına aldığı başarıların kendilerini gururlandırdığını dile getirdi.

  Basketbol Takımının Avrupa Şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını belirten Vali Mahmut Demirtaş ise, “İşitme engelli sporcularımızı tebrik ediyorum. Daha öncede Adıyaman’a Türkiye şampiyonluğu sevincini yaşattılar. İşitme Engelli Sporcularımız kazandıkları başarılarla kendilerine fırsat verildiğinde neler yapacaklarını bizlere ispatlamışlardır. Bu başarıları işitme engelli gençlerimizin spor ile hayata tutunmaları açısından da oldukça önemli görüyoruz. İtalya'da düzenlenecek müsabakalarda da başarılı sonuçlarla döneceklerine inanıyorum” diye konuştu.

  Bu arada İtalya’dan gelen haberlere göre takımımız yaptığı 4 karşılaşmadan ikisini kazandı ancak, diğer iki maçtan yenilgiyle ayrıldı. Bu durumda şampiyonluk yarışını kaybeden işitme engelli basketçilerimiz aldıkları galibiyetlerle biraz da olsun moral depoladı.

sehirde bu hafta gazetesi,adıyaman belediye,spor,ferhat vural,tayfun güzel