CHP'li Yargucı, Muharrem Muhammedî Mateme vefa ayıdır...


Siyasetçi İş Adamı Abdurrahman Yargucı, Muharrem Ayı nedeniyle yayınladığı mesajda "Kerbela, Hüseynilerin kanları ve Zeynebilerin nefesleriyle tarihe kazılmış Muhammedi bir mühürdür. Kerbela; mazlumun zalime ve onun zulmüne baş kaldırdığı yerin adıdır. Kerbela yüreklerimizin yandığı en büyük acıdır" dedi.

post

 Güncel    2017-10-02  


Abdurrahman Yargucı, Muharrem Ayı nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

"Emevi döneminde tavan yaparak süre gelen Zahiri yaklaşım biçiminin "İslam" dinini Ritüelist çerçevelere hapsetmesi ve Batıni manada idrak edilemeyişi İslam dinine büyük zararlar verdi vermeye devam ediyor. Şöyle ki; Ramazana "Şeker bayramı" diyen bir idrak, Kurban Bayramı'nı da "Kavurma Şenliği" zannediyor. Ve Muharrem ayına girildiğinde bu Şuursuzluk büsbütün Zirve yapıyor. Muhammedî Matem demini gör(e)meyenler Kah Hicri yılbaşını bahane ediyorlar, Kah "Nuh'un (as) gemisi bugün karaya oturdu" diyerek şenleniyorlar.

Kerbela, Hüseynilerin kanları ve Zeynebilerin nefesleriyle tarihe kazılmış Muhammedî bir mühürdür. Kerbela; mazlumun zalime ve onun zulmüne baş kaldırdığı yerin adıdır. Kerbela yüreklerimizin yandığı en büyük acıdır. Bizler; her zaman zalim Yezidlerin karşısında mazlum Hüseyinlerin yanında olacağız.

Bu düşüncelerle Muharrem Ayı'nın ülkemize ve dünyamıza barış, huzur getirmesini diliyor; Kerbela'da kaybettiğimiz Peygamber'imizin göz bebeği Hz. Hüseyin başta olmak üzere tüm canlarımıza Allah'tan rahmet diler. İrfan ve ibret mektebi Kerbelâ'yı anmak, anlamak, zihin ve gönül dünyamıza Evlâd-ı Resûl'den ayna tutabilmek ümidiyle...Tüm Ehlibeyt Muhiblerine Selâm ve saygılar sunuyorum" dedi.ŞEHİRDE BU HAFTA

adıyaman,şehirde bu hafta gazetesi,ferhat vural,