Yıldırım:Türk ekonomisi sağlamdır


MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım,ekonomi ile ilgili açıklama da bulundu.

post
 Ekonomi    2018-10-21    Bu İçerik 1557 kez görüntülendi.


Yıldırım, “Yıl Sonuna Kadar Türkiye Ekonomisi Sağlam Temeller Üzerine Yerini Bulacak”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, Türkiye üzerinde oynanan ekonomik oyunlara değinerek, “Yıl Sonuna Kadar Türkiye Ekonomisi Sağlam Temeller Üzerine Yerini Bulacak” dedi.

Son günlerde artan faiz oranlarına da değinen MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, enflasyon ve faiz oranlarıyla da şimdi Türkiye’nin ekonomisi üzerinde oyunlar oynandığını belirtti.

Birlik ve beraberlik içinde hareket edildiğinde Türkiye’yi hiç kimsenin yıkamayacağını vurgulayan Yıldırım, “Türkiye üzerinde oynan ekonomik oyunların kısa vade içerisinde normal seyrine döndüğünü görüyoruz. Türkiye ekonomisi üzerinden Türkiye’yi bir şekilde vurup ekonomik bir çöküntüye sokacağını düşünen kesimler burada yanıldıklarını gördüler. Bu süreçte görüyoruz ki doların, Euro’nun normal seyrine düşüşe geçtiğini. Türkiye’nin gerçekten güçlü bir ekonomik alt yapısı olduğunu ve insanların topyekün mücadele ettiğini gördüler. Ailenin her ferdi, çarşıdaki bakkalından, manavından, berberinden büyük işletmelerine kadar herkesin sahip çıkmasıyla doların hızla bir düşüşe geçtiğini görüyoruz. Ülkemiz üzerinden yapılan ekonomik baskıların kısa sürede bertaraf edileceğini Cumhurbaşkanımız, MÜSİAD genel başkanımız da söylüyordu. Burada şuan da enflasyonla topyekün bir mücadele kapsamında hem MÜSİAD olarak Türkiye’nin değişik katmanlarından bu işe taraf olduğunu görüyoruz. Enflasyon artı faiz eksenin de yavaş yavaş düşeceğine inanıyorum. Ben inanıyorum ki yılsonuna kadar Türkiye ekonomisi sağlam temeller üzerine yerini bulacak ve her şey kaldığı yerden hızlı bir şekilde devam edecek” dedi.ŞEHİRDE BU HAFTA

  

adıyaman,şehirde bu hafta,ferhat vural