Gönül köprüsü perçinlendi


İsveç Göteborg’da bulunan İsveç Türk Kadınlar Birliği ile Tut Belediyesi işbirliği kapsamında Tut ilçesinde bulunan engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gerçeklesen proje kapsamında ilçeye gelen yardım malzemelerinin dağıtımı yapıldı.

post
 YEREL    03.08.2019 10:57:00    Bu İçerik 414 kez görüntülendi.


Bugün saat 14.00’de, projenin gerçeklemesinde öncülük eden Hamza Demir, Tut Belediye başkanı Mehmet Kılıç, dağıtımı organize eden Mehmet Güçtekin, siyasi parti temsilcileri, il  ve belediye meclis üyeleri, mahalle ve köy muhtarları, engelli ve yakınları ile birlikte diğer yurttaşların hazır bulunduğu  dağıtım öncesi Mehmet Kilic, Mehmet Güctekin ve Hamza Demir birer konuşma yaptılar.

İsveç’ten gelen tırda tekerlekli sandalyeler, ortopedik  araçlar engelli ihtiyaç malzemesi bulunuyor.

Bu projenin inisiyatif sahibi, geçen dönem İsveç parlamentosun da Milletvekilliği yapan Tut'lu  Hemşerimiz Hamza Demir Projenin detayları hakkında şöyle konuştu

Demir," İlçemizde Engelli Vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırabilmek, onlarla dayanışma içinde bulunmak için böyle bir çalışma içine girdim. Rahmetli babamın ( Kürtüncü Davut ) izinden gitmeye çalışıyorum. Yardim malzemelerini hicbir ayrım yapmadan ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.”

Hamza Demir, daha öncede ilçemizde Yaşlı Bakım evi yapılması konusunda gerekli yerlerle görüştüğünü, girişimlerin olduğunu ama hayata geçirilemediğini; ama bu projeyle bu konunun yeniden güncelleştiğini; konuyu Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç ve eski Belediye başkanı Cemal Avci ile de konuştuğunu belirtti.

 Tut’un etkili kişilerinin desteğini istedi.

Bu proje kapsamında İsveç Türk Kadın Birliği Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç ,Tut Belediye personeli Mehmet Guctekine ,Belediye Personellerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi

Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç da "Engelli olmak bir Allah vergisi değil, sonradan hepimiz bir engelli olabiliriz. Bu nedenle çağdaş kentlerin engelleri en aza indirme noktasında çalışma yapması gerekir. Gerek yolları, kaldırımları ve oyun alanları ile gerekse sosyal tesisleri ile engelli bireylerin rahat edebilmesi için gereken çalışmaları yapmalıyız Tut Belediyesi olarak bunlara dikkat ediyoruz. Bugün sizlere İsveç Türk Kadınları Birliği bize gelen araçları teslim ettik. Umarım işinize yarar ve yaşamınızı kolaylaştırır. Tut Belediyesi olarak daha duyarlı olmaya çalışacağız. Elimize malzeme geldikçe ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışacağız. Bize bu malzemeyi gönderen İsveç'teki birliğe ve bu malzemelerin gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Umarım ilerde daha modern, akülü araçları temin ederiz ve sizlere ulaştırırız" dedi.

Malzeme dağıtım etkinliğine, Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç İlçe Başkanları Mahalle muhtarları kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.ŞEHİRDE BU HAFTA

adıyaman,tut ilçesi,göteborg,yardım,hamza demir,şehirde bu hafta