AK Parti İl Başkanı Dağtekin'den 'Kurban Bayramı' Mesajı


AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak bayramın,Adıyaman'a, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.

post
 Güncel    12.08.2019 05:53:39    Bu İçerik 112 kez görüntülendi.


Başkan Dağtekin mesajında tüm vatandaşların kırgınlıkları,  dargınlıkları bir kenara bırakarak birlik ve beraberlik içinde kardeşçe, dostça bir bayram geçirmelerini isteyerek  "dini bayramların cömertliğin, rahmetin, bereketin bolluk içinde yaşandığı, milletin her zamankinden daha çok kenetlendiği, birbirine daha sıkı sarıldığı, samimiyetle kucaklaştığı özel günlerdir." dedi.

Dağtekin "Öncelikle Kurban Bayramı'nın Adıyaman'daki tüm kardeşlerimize ve yeryüzündeki tüm Müslüman kardeşlerimize hayırlı olmasını hayırlar getirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Bayram; kardeşliktir, dostluktur, barıştır, yardımlaşmadır, esenliktir. Kurban bayramı günlerinde manevi hava daha güzel, daha canlı  olur. O manevi iklimden, o manevi atmosferden bol bol istifade etmeyi Rabbim tüm Adıyamanlı kardeşlerime ve bizlere nasip eylesin. Bu özel günlerde bizi dimdik ayakta, hiçbir zaman taviz vermediğimiz birlik ve beraberlik duygularımızdır. Bu mübarek günlerde ruhumuzda , kalbimizde vicdanımızda hissettiğimiz mutluluğu Cenab-ı Hak daim eylesin. Elbette Kurban bayramı günleri bizlere bir çok  ulvi hakikatleri hatırlatmaktadır. Zira kalbin şiddetli ve devamlı ihtiyacı olan hakikatlerden biri de  Cenab-ı Hakkı hatırlamaktır. Bu hatırlama kalplerdeki manevi yaraların ilacıdır.  Kurban bayramı günlerinin manevi havası  güzel değerlendirebilirse; mü'minin, Allah'a şükretme heyecanı o derece artar. Bayram günlerinde bütün insanlık ailesi için huzur ve barış dilemeyi, nerede kalbi kırık insan varsa ona ulaşmayı ve kırık gönüllere merhem olmayı asla unutmayalım. Dolayısıyla bayram, gönül almak, kalp onarmak, mazlum ve mağdurların yüzünü güldürmektir. Özellikle bayramlara buruk giren şehitlerimizin yadigârlarını, kahraman gazilerimizi unutmayalım, onları bu müstesna günlerde yalnız bırakmayalım, bayram sevincimizi paylaşarak kederde de sevinçte de bir olduğumuzu gösterelim. Bu müstesna zamanda hac vazifesini yapan kardeşlerimizi ve Allah adına kurban keserek, kurbanlarını paylaşan kardeşlerimizi sevgi ve merhameti bütün topluma yaydıkları için özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bütün vatandaşlarım için, ihtiyaç sahiplerinin unutulmadığı, dargınlıkların son bulduğu, sevgi ve muhabbetin yayıldığı, kardeşliğimizin güçlendiği huzur dolu bir bayram diliyorum. Bu vesileyle eşsiz fedakârlıklarını bu vatan, bu millet varoldukça unutmayacağımız aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranlarımı sunuyorum . Bu düşüncelerle Allah, sevinçlerimizi, mutluluklarımızı daim kılsın diyor, yediden yetmişe tüm Adıyamanlı kardeşlerimin mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bayramın milletimize, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini Allah'tan diliyorum” ifadelerini kullandı.ŞEHİRDE BU HAFTA

 

ak parti adıyamanmehmet dağtekin,şehirde bu hafta,kurban bayramı mesajı