Netanyahu: Partimizin en güçlü temsilcisi Suudi Arabistan’da


İşgalci İsrail Başbakanı Netanyahu, genel başkanlığını yaptığı Likud partisinin en güçlü temsilcisinin gazeteci Muhammed el-Suud Zeyd’e işaret ederek Suudi Arabistan’da olduğunu söyledi.

post

 Ortadoğu    13.02.2020 12:44:33  


Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, genel başkanlığını yaptığı Likud Partisi’nin en güçlü temsilcisinin Suudi Arabistan’da olduğunu söyleyerek, Kudüs ziyaretinde Filistinliler tarafından Harem-i Şerif’ten kovulan gazeteci Muhammed el-Suud Zeyd’in partisinin Suud’taki temsilcisi olarak vasıflandırdı.

Netanyahu’nun açıklamalarına yönelik teşekkürlerini ileten el-Suud sosyal medya hesabından ayrıca “Orta Doğu’da barışın sağlanması için gösterdiğiniz çabalar takdire şayan” ifadelerini kullandı.

el-Suud açıklamalarıyla yetinmeyerek işgalci İsrail için methiyeler düzdü. el-Suud savaş suçlusu Netanyahu’yu övdüğü açıklamasında “ Suudi Arabistan ile İsrail arasındaki barış yakında” ifadelerine yer verdi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın davetlisi olarak Filistin’e geldikten sonra işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’yı ziyaret eden Suudi Arabistanlı gazeteci Muhammed el-Suud Zeyd, Filistinliler tarafından Harem-i Şerif’in avlusundan kovulmuştu.Kaynak: Diriliş Postası

#filistin #israil #suudi arabistan #trump #adıyaman #şehirde bu hafta