TTB'den Bakan Koca'ya: Gerçekleri Gizlediniz


Türk Tabipleri Birliği, Bakan Koca’nın “Hasta olarak semptomu olan kişilerden bahsediyoruz” sözlerine resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile tepki gösterdi.

post

 Sağlık    01.10.2020 13:52:07  


Türk Tabipleri Birliği, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarından bir kesiti vererek, “6 aydır bunu söylüyorduk.  Süreci şeffaf yürütmediniz. Gerçekleri gizlediniz. Salgının yayılmasına engel olmadınız” ifadeleriyle tepki gösterdi. 

TTB’nin hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler yer verildi:

“Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, belirti göstermeyen ama testi pozitif çıkan vakaların günlük açıklanan tabloda yer almadığını açıkladı. 6 aydır bunu söylüyorduk.  Süreci şeffaf yürütmediniz. Gerçekleri gizlediniz. Salgının yayılmasına engel olmadınız. #vakasayısıkaç”

BAKAN KOCA NE DEMİŞTİ?

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Koronavirüs salgının son durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Koca, Koronavirüs (Covid-19) salgının seyrine ilişkin olarak yaptığı açıklamada "pozitif çıkan her kişinin hasta değil vaka olduğu" vurgusu yaparken günlük tabloda yalnızca semptom gösteren 'hasta'ların yer aldığını açıklamıştı.KARAR 

 

#adıyaman,ttb,koronavirüs,sağlık bakanlığı,fahrettin koca