uslu’nun “şiddetli” tavrı hayrete düşürdü


ATSO BAŞKANI MUSTAFA USLU’YA AİT “AVM” İNŞAATINDA YAŞANAN ÇÖKME ESNASINDA 8 İŞÇİ YARALANDI. İNŞAAT SAHİBİ USLU VE ADAMLARI, YARALI İŞÇİLERİN SAĞLIK DURUMLARIYLA İLGİLENMEK YERİNE GÖRÜNTÜ ALMAYA ÇALIŞAN BASIN MENSUPLARINI ENGELLEMEYE ÇALIŞTI.

post

 Asayiş    2016-07-13  


Adıyaman ticaret odası başkanı Mustafa Uslu’nun sahibi olduğu alışveriş merkezi inşaatında yaşanan çökme sonrası olay yerine giderek haber amaçlı görüntü almaya çalışan basın mensupları, ATSO başkanı ve inşaat sahibi Mustafa Uslu’nun hışmına uğradı. Olay yerinde görüntü alan basın mensuplarını şiddetli bir şekilde engellemeye çalışan Uslu ve adamlarının hareketleri kameralara böyle yansıdı. Polis ekiplerinin araya girerek saldırıyı engellemeye çalıştığı sırada kaydedilen görüntüde ATSO başkanı Mustafa Uslu, bir basın mensubunu engellemeye çalışırken, emniyet mensubu bir komiser ve başka bir basın mensubu araya girerek olaya maruz kalan basın mensubunu Uslu’nun elinden almaya çalışıyor. Diğer tarafta ise polisin elinden kurtulan Uslu’nun adamlarından birisi ise kamerayla görüntü almaya çalışan başka bir basın mensubunu kovalarken görüntüleniyor.

 

Alışveriş merkezi inşaatı bilinmeyen nedenlerden dolayı çöken ATSO başkanı Mustafa Uslu’nun yaralanan 8 işçisinin sağlığıyla ilgilenmesi gerekirken, orada haber alma özgürlüğü olan ve görevini yapmaya çalışan basın mensuplarıyla tartışmaya girmesi akıllarda olayda ihmal ve gizlenen şeylerin olduğu ihtimalini güçlendirirken olayla ilgili soruşturma sonuçlarının kamuoyunda merakla beklendiği kaydedildi. HABER MERKEZİ

tayfun güzel, ferhat vural, sehirde bu hafta, atso, mustafa uslu, adıyaman