SON OLSUN İSTİSMAR!!!


 Nimet MUTLU    08-07-2018  


Bugünler kara, bugünler kötü, bugünler vicdanların sızladığı,  içimizin yandığı, çocuklarımız için tedirgin olduğumuz, korktuğumuz günler.. Kimi görsem kaygılı, korkak kafaları acabalarla dolu. Ya bizim başımıza da gelirse korkusu...

Herkes korkuyor ya “LEYLA” ve “EYLÜL”???

Küçücük bedenleri, süt kokan elleri ile insanların kötü olduğunu bilmeyen saf melek halleri ile nasıl dayandılar o canilere? Hiç korkmadılar mı şu an  korkmuyorlar mı? Üşümüyorlar mı o kara toprağın altında? Ya aileleri, anneleri? Çocuğu düştüğünde bile içi parçalanan anneler o masum meleklerinin anneleri ne haldeler hiç düşündük mü?

Küçücük bedenlerde o koca bedenler hangi duygularını tatmin etti!! Kafalar dolu, kafalar karışık, kafalar korku dolu, anneler; güvensiz, kaygılı, korkak, çaresiz.. Ne yapacağımızı şaşırdık çünkü kime güveneceğiz bundan sonra?

Bahçede oynamak istediğinde gönderemeyecek miyiz?

Ekmek almaya?

Kırtasiyeye?

Okula?

Arkadaşları ile sinemaya?

Peki ya biz öğretmenler çocuklarımıza, öğrencilerimize sevgimizi gösteremeyecek miyiz? Öğrenciye sarıldığımızda bize güvensiz bakışlarını atmayacak mı veliler? Suçlusunuz suçluyuz.! Toplum olarak buna dur diyemediğimiz için, cinsel istismara en ağır cezayı vermediğimiz için, velileri yeterince bilgilendirmediğimiz için toplumu yeterince bilinçlendirmediğimiz için, kendimizi çocuklarımızı iyi eğitemediğimiz için suçluyuz. Bu canilerle aynı ülkede aynı havayı soluduğumuz için suçluyuz. Bugünden itibaren çocukları ve aileleri daha fazla bilgilendirmemiz gerekiyor.  Ülkemizde hala kız çocuklarını okula göndermeyen, 9 yaşındaki minicik kızları evlendiren cahil bir toplum var unutmayalım bu ülkede yaşanan her kötü olay cehaletten kaynaklanıyor. Bilinçli, araştıran insan neyin doğru neyin yanlış olduğunu kavrıyor cahil kalan toplum ise duyduğuna inanıyor. Geri kalmış bölgelerin daha fazla bilgilendirilmeye ihtiyacı var. Hukuki anlamda cinsel istismarı uygulayan kişinin idam edilmesinin doğru olduğunu düşünmüyorum, ölüm onun kurtuluşu olacaktır çünkü. En ağır ceza verilmeli ibret olması içinde tüm halka duyurulmalıdır.

Bir anne olarak,

Bir kız çocuğu olarak o canileri lanetliyorum

Sizinle aynı ülkede aynı havada soluduğum için de  tiksiniyorum. Bu durumun bir daha hiç olmaması, cahilliğin son olması dileğimle, sevgiyle kalın