Seçim Bürolarındaki Hava


 Ebzer EMMİ    10-03-2019  


Selamünaleyküm ben can dostlarım.

İnşallah iyisiniz,iyi olmanız için Emmi size duacıdır bilesiniz.Emmi'nizi sorarsanız, şükürler olsun eyi olmaya çalışik..

Cumayı cumartesiye bağlayan gece bir dostum arayıp," Yahu Emmi nerdesin ne yapıyorsun, neredeysen gelip seni alayım şu seçim koordinasyon merkezlerini gezelim "dedi.

Benim de huyum korusun,dostlarımı kıramam hadi gel al dedim.

Geldi beni alıp birlikte sırasıyla İyi Parti,AK Parti,MHP,Bağımsız aday Ahmet Alagöz ve Saadet Partisi bürolarını ziyaret ettik.

İyi Parti karargahına uğradık sanki düğün vardı.Davullar zurnalar,halay çekenler sanki seçim kazanılmıştı.Anonslar yapıldı başkan adayı Abdulkadir Kırmızı geldi mikrofona.Kırmızı,ağırlıklı tütünden konuştu.Belediye başkanlığını bıraktıktan bu yana kimsenin Adıyaman'da taş üstüne taş koymadığını söyledi.Tabi müthiş bir heyecan ve alkış tufanı.Burada edindiğim izlenim sanki belediyeyi kazanmışlar gibi bir hava vardı.Ama iyi parti ile ilgili tahminim en fazla 7 ile 10 bin arası bir oy alırlar diye düşünüyorum.

AK Parti karargahı çok kalabalıktı.Bişey dikkatimi çekti, gelenlerin hepsini sanki köyden getirmişlerdi.İkramlar iyiydi.Çay, su,çiğköfte dürümleri bolca  vardı.Kürtçe,Türkçe müzikler şarkılar birbirine karışmıştı.Hep anonslar yapılıyordu,"şu başkan aramızda" diye.Şöyle bi dikkatlice tanıdık bir yüz aradım bir iki memur amir ve hocadan başka kimse tanıdık gelmedi.AK Parti hakkındaki tahminimi yazmama gerek yok zaten,AK Parti bu seçimi kazanırsa kadınlar kazandıracak..  

Ahmet Alagöz Bağımsız aday: Alagözü'n bürosu da fena sayılmazdı.İnsanlar oturup çaylarını yudumlayıp sohbet ediyorlardı.Başkan adayının mahalle ziyaretlerinde olduğunu söyleyen bir genç kulağımıza eğilip," bu seçimde  mutlaka bir ders vereceğiz,bunu da yaz gazeteci" dedi.

Saadet Partisi ve MHP büroları: MHP ve Saadet partisi karargahları çok sakindi.Partililer masaların etrafında toplanıp bir taraftan çaylarını yudumlarken diğer taraftan siyaset üzerine hararetli sohbetler yapılıyordu..

Sonuç olarak, tüm seçim bürolarında bugün itibariyle edindiğim izlenim,Adıyaman'daki seçimin AK Parti ile Saadet Partisi arasında geçeceğidir.Seçimin kazananı büyük oy farkıyla kazanamayacak kanaatindeyim.Bu sefer iktidarın işi hiçte kolay değil.Bu seçimin en önemli yönü,insanlarda heyecan yok ve kimse doğru dürüst rengini belli etmiyor.Bana göre Adıyaman ve ilçelerde asıl seçim Kahta ve Besni ilçelerinde oluyor.Bu iki ilçede heyecan durukta,ikisinde de İktidarın karşısında güçlü iki aday var.Umuyoruz ve diliyoruz ki bu seçimde kazanan Adıyaman olsun.Barış ve kardeşlik içinde sonuçlansın.

Bu haftalıkta bu kadar sevgili canlar..Siz siz olun suya sabuna dokunun,çünkü "Temizlik İmandandır"

Allah'a emanet olunuz