Bize bir haller oluyor!


 R. Ferhat Vural     09.08.2019 16:55:41    Bu İçerik 1267 kez görüntülendi.


Gün geçmiyor ki acı bir olaya şahit olmayalım

Sadece Adıyaman'da  değil,Türkiye'nin dört bir yanından içler acısı,mide bulandırıcı olaylar vuku buluyor..

Cinayetler,cinsel taciz/ tecavüzler,intiharlara her gün yenisi ekleniyor

Televizyonları açıyorsunuz,gazeteleri okuyorsunuz haberlerin yüzde doksanını asayiş haberleri oluşturuyor..

Bu asayiş haberleri öyle sıradan bir baklava çalma haberleri değildir,gerçekten insanım diyen herkesin midesini bulandıran,vücut kimyasını allak bullak eden haberler..

Eşini öldüreni mi dersin,küçücük çocuklara cinsel istismarda bulunup sonra hunharca öldüreni mi,dostuyla bir olup eşini öldüren,kiralık katil tutan, el hasıl ne kadar iğrençlik varsa her gün onlarcasına şahit oluyoruz..

Geçen hafta  Adıyaman da, herkesin kanını donduran bir olay yaşandı.

13 yaşındaki bir çocuk, iddialara göre önce cinsel istismara uğruyor sonrasında 6 bıçak darbesiyle hunharca öldürüldükten sonra cenazesi şehir dışındaki bir köyde tarlaya bırakılıyor..!

Bu vahşeti işleyen zanlı da evli barklı, yaşını başını almış bakkal dükkanı olan bir esnaf..Polisin titiz çalışması sonucu katil zanlısı Antalya 'da yakalanıp sorguda suçunu itiraf ederek,onun verdiği bilgiler doğrultusunda çocuğun cenazesine öyle ulaşılıyor..

Her noktası iğrenç, her satırı insanın kanını donduran bir olay..

Katil zanlısının sosyal medya hesabına baktığımızda,genelde dini paylaşımlar yaptığını görüyoruz, bazı tarikatların paylaşımlarına da sayfasında yer vermiş.Bir paylaşımında şiddete uğramış bir çocuk resmini paylaşıp altına şunları yazmış. "Çocuklara her bir canlıya kalkan eller kırılsın diyorsan resmi paylaşarak tepkini göster ..2.3 yürekli insan paylaşsın..Ben diyecek kelime bulamıyorum ..yorum sizin" demiş.

İnsan düşünmeden edemiyor,bunları paylaşan birinden nasıl böyle bir canavar türüyor? Bu canavar hiç mi insanlıktan nasibini almadı? Hiç mi ahlaktan nasiplenmedi? Bu nasıl bir vahşet!

.......................

Dün Gerger'de,Kahta,Besni ve Gölbaşı'nda ölümlü olmasa da benzer cinsel istismar olayları yaşandı.O olaylarda da STK'lar dahil hiç kimse gerekli tepkiyi göstermedi.Herkeste bi kaçış,bi kaçış "bana dokunmayan yılan bin yaşasın "anlayışı hakim.

Olayın diğer üzücü tarafı,sosyal medyadaki tepkiler hariç insanların bu vahşet olayına duyarsız kalmaları.Cenazenin defninden taziyesine,demokrasi parkındaki protestoya kadar yeterli tepki yoktu.250 bin nüfuslu bir şehirde bin kişi toplanamaz mı? Gönül isterdi ki,tüm siyasi partiler,tüm STK'lar, duyarlı tüm insanlar tek bir ağızdan şiddetle bu vahşete tepki gösterselerdi,ama göstermediler!

Sosyal medyada ahlak dersi verenler,Vali, Belediye başkanı veya statü sahibi biriyle resim çekmek için kuyruğa giren protokol komplekslilerin hiç birisi yoktu ,sanki yer yarılıp içine girmişlerdi. 

Yazımızı  şu iki soruyla bitirelim, "Asımın Nesli" diye yola çıkanlar görünüşte dindar, fiiliyatta bilgiden, ahlaktan,edepten yoksun bir neslin yetiştiğini görüyorlar mı? Şapkalarını önüne koyup nerede hata yaptıklarının muhasebesini yapacaklar mı?

Bekleyip göreceğiz..