AK Partili Başkanlar Bu İşi Biliyor


 Ebzer EMMİ    12.01.2020 11:17:36  


Beni görür görmez bayağı sitem etti aziz dostum,hayırdır demeye kalmadan  "birde kendine kulis yazarı demiştin,yesinler senin kulisini de yazarlığını da " dedi.

Selamünaleyküm benim can dostlarım

İnşallah sağlık sıhhat ve afiyettesiniz.Bu fıkarayı sorarsanız hamd olsun iyi olmaya çalışıyoruz,Allah bugünümüzü aratmasın.

Yazımın girişinde serzenişte bulunan arkadaş,benim çok sevip saydığım ve hala Ak Partide canla başla çalışan Şahabettin kardeşim.Serzenişte bulunmaya haklı,adam diyor ki kulis haberlerini yazacaksan senede bir değil,bari ayda bir yaz da milletin merakı giderilsin.Sizce de haklı değil mi?

Neyse lafı fazla uzatmadan dedim kardaş hele gel kulisten haber ver.Neler oluyor bitiyor.

Şahabettin bey başladı anlatmaya.

" Ebzer kardeş,bende artık bu işten tiksinmeye başladım,dinle anlatayım ama mutlaka yaz millette bilsin.

Adıyaman'a Bakanlar,müsteşarlar,partinin illeri gelenleri ara sıra ziyarette gelir.Tabi bir nevi milletin nabzını tutmak hele bir sıkıntı var mı yok mu diye rapor etmek için.Ne zaman önemli biri gelse,vekiller olsun,başkanlar olsun,herkes kendi adamlarını toplayıp o gelen misafirin etrafını sararlar.Adam daha ağzını açmadan başlarlar şak şakçılığa.Diyelim ki gençlik kolu başkanının adı geçti veya bir ilçe başkanın adı,bunlar hep bir ağızdan başlarlar slogan atmaya" gençlerin abisi,ya da başkanların şahı padişahı..." diye.Kadın kolu başkanının adı geçtiğinde yine aynı terane.Bu tezahürat yapmak için getirilen gençlerin çoğu da gençlik spor il müdürlüğü,gençlik merkezi vb yerlerden getiriyorlar,ya da mahalleden bayanları.Çoğunun AK Parti ile uzaktan yakından alakaları yok.Maksat kendi propagandalarını yaptırmak.

Bunların yüzünden ne Adıyaman'ın bir sorunu gündeme gelir,ne birisi bir derdini anlatır,ne de birisinin vekil veya başkanlardan bir şikayeti varsa dile getirebilir.

Gelenler alkışla karşılanır şakşakla uğurlanır.

Gelen adamlar da zanneder ki her şey güllük gülistanlık.Çiğköftesini yerler, vekillere başkanlara ve Adıyamanlılara bol bol methiyeler düzüp teşekkür ederek ayrılırlar.

D e hadi söyle, ben çıldırmayım da kim çıldırsın? Şimdi gelenin ne kabahati var? Sen derdini söylemesen adam senin dertli olduğunu nerden bilecek? Bilmezler ki herkes kendi koltuğu için adamlarını oraya çağırıp tezahürat yapıyor,zannediyorlar ki herkes bunlardan çok memnun her biri gökten zembille inmiş Adıyaman için Allah'ın birer lütfüdürler..Daha çok anlatacağım şeyler var ama günü değil,zamanı gelince anlatırım.Bu söylediklerimi mabalım günahım boynundadır köşende yaz Ebzer Kardaş.."dedi.

İşte böyle dostlar,benim günahım bana yeter,birde Şahabettin'in günahını çekemem valla.Dediklerini özetleyerek yazdım.Sizce de  haklı değil mi?

Allah'a emanet olun,siz siz olun suya sabuna dokunun çünkü,

"Temizlik İmandandır"