Minikler Basketbolu Sevdi


Adıyaman Belediyesi tarafından yürütülen yaz spor okulları bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Basketbol Okulu, 7-14 yaş arası Adıyamanlı miniklerden yoğun ilgi görüyor.

post

 4    2016-09-05  


Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde her yıl yüzlerce öğrenciye eğitim veren Basketbol Okulu, bu yıl Yaz Spor Okulları bünyesinde yine Adıyamanlı miniklerden büyük ilgi gördü.

Karapınar Mahallesinde bulunan Kapalı Spor Salonunda yılın her ayında Adıyamanlılara spor yapma imkanı sağlayan Adıyaman Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları bünyesindeki basketbol kurslarına katılan 7-14 yaş aralığındaki 48 basketbol sever minik, Usame Tanrıverdi ve Burak Pektaş yönetiminde temel basketbol ve top kavrama eğitimleri ile eğitici oyunlar hakkında eğitimler aldılar.

Miniklerin katıldığı kurs hakkında bilgi veren yetkililer, Adıyaman’da basketbola merak salan yetenekli gençlerin önünü açmak için kapsamlı projeler hazırladıklarını dile getirerek, “Adıyaman’da birçok spor alanına meyli bulunan yetenekli gençler var. Bunlara sahip çıkmamız lazım. Adıyaman Belediyesi bünyesinde açtığımız kurslarla yılın her ayında bu çocuklarımıza destek oluyoruz. Ancak sadece bizim çabalarımızla bu çocukların gelişimi tam olarak sağlanamaz. Ailelerde spora yatkın olan çocuklarına sahip çıkmalı ve yeteneği olan branşa yönlendirmeli. Özellikle de fiziksel gelişime ciddi katkı sunan basketbol eğitimlerine çok önem verilmeli. Yıllarca sadece futbola özendirilen çocuklarımız gelişimleri açısından artık diğer branşlara da yönlendirilmeli. Adıyaman’da gelecek neslin sportif anlamda büyük başarılara imza atabilmesi için bu çok önemli. Biz, çocuklarımızdaki yeteneği gördükten sonra bu başarıların geleceğine inanıyoruz” diye konuştu.HABER MERKEZİ

adıyaman belediyesi,şehirde bu hafta gazetesi,