Adıyaman'a tarım kampüsü


TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Toprak Mahsulleri ofisinin yerine,tarım ile ilgili tüm kuruluşların toplandığı, hertürlü detayın düşünüldüğü bir Tarım Kampüsünün programa alındığını ve kaynağının hazır olduğu müjdesini verdi.

post

 Ekonomi    2016-09-28  


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile bir araya gelen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, yapılan görüşmenin oldukça verimli geçtiğini ve sayın bakanın Adıyaman söz konusu olduğunda her zaman elinden geleni yaptığını söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürlüğüne ait binaların yıkım sonrası geçici olarak bir yerde hizmet veren il müdürlüğünün yakın zamanda modern bir hizmet binasına kavuşacak olmasının yanı sıra, Sert Kabuklu Meyveler Enstitüsü kurulacağını belirten TBMM Başkanvekili Aydın; “Bunun için yer belirlendi. Badem,ceviz,fıstık,bağcılık ve arıcılık alt birimleri olacak.Ülkeye hitap edecek.Arazi Toplulaştırma için ihale onayları verilerek çalışmalar hızlandırıldı.Tarımsal üretim artışıyla köylerimizin üst ve altyapıları yapılacak.İlimizde Damızlık Düve Üretim Merkezi kurularak.Hayvancılık alanında da önemli gelişmeler sağlanacaktır. Bölgenin düve merkezi olacaktır.Sertifikalı Tohumluk Test Merkezi kuruluyor. Yer tahsisi yapıldı. Böylece Adıyaman Fidan ve tohum üssü haline de gelecektir.Sert Kabuklu Meyveler Paketleme ve İşleme Tesisi için yer tahsisi yapıldı.İlimizde üretilen ürünlerin işlenip pazarlanması sağlanacaktır. Bu vesileyle Tarımsal meselelerimizle ilgili çiftçilerimizin talep ve beklentilerine cevap vererek desteğini esirgemeyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız sayın Faruk Çelik Bey'e şahsım ve ilim adına teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’ın makamında gerçekleşen ziyarette AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil Fırat, Salih Fırat, Adıyaman Valisi Abdullah Erin ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu hazır bulundu.HABER MERKEZİ

 

ahmet aydın,adıyaman,Abdullah erin,adnan boynukara,f.hüsrev kutlu,ak parti,şehirde bu hafta