Köprü ve otoyollara yüzde 50 zam yolda


Seçimin ardından akaryakıtta KDV oranı yüzde 18’den yüzde 20’ye yükseltilirken, son aylarda döviz ve brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalarla motorin fiyatları 40 lirayı aştı. Araç sahiplerini isyan ettirecek haberi veren Ekonomist Şenol Babuşçu, köprü ve otoyol ücretlerine kasım ayında yüzde 50'nin üzerinde zam getirilmesi için çalışma yapıldığını söyledi.

post

 Ekonomi    23.10.2023 11:17:00  


Milyonlarca araç sahibi ilgilendiren bir zam haberi daha geldi. Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı, ekonomist Şenol Babuşcu, sosyal medya hesabından köprü ve otoyollara yüzde 50 zam geleceği beklentisinde olduğunu duyurdu.

Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşcu, köprü ve otoyol ücretlerine Kasım ayında yüzde 50'nin üzerinde zam yapılacağını iddia etti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Babuşçu, ''Köprü ve otoyol ücretlerine Kasım ayında % 50'nin üzerinde zam yapmak için çalışmalar sürdürülüyor'' dedi.

Son olarak benzine 21 Ekim'de 1.48 TL'lik zam gelmişti. İsrail'in 17 gündür Gazze'ye saldırılarıyla birlikte yükselen petrol fiyatları, pompaya zam olarak yansımış, motorine de 16 Ekim gecesi 2 TL 30 kuruşluk zam gelmişti. Kaynak: KARAR

#otoyol,köprü,zam