Cumhuriyetimizin 100. Yılı Adıyaman'da Coşkuyla Kutlandı


Tüm yurtta olduğu gibi, Adıyaman’da da Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100.Yılı coşkuyla kutlandı.

post

 Şehirde Bu Hafta    29.10.2023 13:18:52  


ADIYAMAN(ŞEHİRDE BU HAFTA)- Tüm yurtta kutlamalarına başlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Adıyaman’da Vali Dr. Osman Varol’un Valilik Makamında tebrikatları kabulü ile başladı.

Tebrikat Töreni sonrası 29 Ekim kutlamaları, Valilik Önü Atatürk Bulvarında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’la birlikte tören aracında protokol üyelerinin, vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı. Ardından törene geçildi. Törende Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajı okundu.

Her kesimden büyük ilgi gösterilen kutlama töreni, Vali Dr. Osman Varol’un konuşmasıyla devam etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. yıldönümünü kutlayarak konuşmasına başlayan Vali Dr. Osman Varol, Bugün mazisi şanla dolu Yüce Milletimizin, varını yoğunu ortaya koyup bir kurtuluş mücadelesi vererek yeniden güçlü bir devlet olma azmini gösterip modern cumhuriyeti kurmasının 100. Yıl dönümünü kutluyoruz. Şan, şeref ve destanlarla dolu tarihimizden aldığımız azim, cesaret ve vakarla Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına aziz milletimizle birlikte yürümenin engin gururunu yüreklerimizde hissediyoruz. Bugün, milletimizin zor şartlarda bir araya gelerek nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut aşılayan, attığımız her adımda ders almamız gereken çok mühim bir olayı anıyoruz. Her 29 Ekim, bağımsız ve onurlu yaşama azmimizi tazelemenin ve el ele vererek geleceğe güvenle bakabilmenin bayramıdır. Cumhuriyet, Aziz Milletimizin binlerce yıllık tarihi boyunca gerçekleştirdiği en önemli atılımlardan birisidir. Bugün Türkiye Cumhuriyeti bir yandan köklerine daha sıkı sarılan, diğer yandan semaya doğru daha fazla yükselen, kendi gövdesiyle birlikte geniş bir alanda güvenin, huzurun, umudun adı olan bir devlettir. Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları bize vatan yapan ve yaşadığımız şu günler de dahil olmak üzere bizlere canlarıyla, kanlarıyla hizmet eden aziz şehitlerimizi ve değerli gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.” İfadelerini kullandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Vali Dr. Osman Varol, Adıyaman Milletvekili Doç Dr. İshak Şan, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kelleş, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Hikmet Uz, İl Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, Siyasi Parti Başkanları, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri, Kıbrıs Gazileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

#cumhuriyet,100.yıl,kutlama,türkiye,adıyaman