Atanamayan uzmanlar çavuşlar sıkıntılı


ATAUZDER (Atanamayan Uzmanlar Derneği) Adıyaman il teşkilatı görevde olan uzman çavuşların yaşadıkları haksızlıkları ve eski uzman çavuşların sıkıntılarını dile getirdi.

post

 Güncel    26.12.2023 11:13:51  


ATAUZDER Adıyaman il temsilcisi Ramazan Tümsavaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Birçok Uzman Çavuşumuz baskı, mobing, tayin yönetmeliğindeki aksaklıklar, aile düzeni kuramama, sağlık yönergesinin olmaması ve en önemlisi özlük haklarının düzeltilmemesinden dolayı sözleşme yenilememektedir.

Hani Bizler Kahramandık!

Canla başla VATAN SAVUNMASINDA en ön safta durarak can alıp, can verdik.

Bizler Var olan hakkımızın peşindeyiz.

Bu vicdanı sorumluluk değil de nedir?

Bizim meselemiz Siyaset Üstü Vicdan Meselesidir...

Yıllarca Terörle Mücadelede bulunan; Biz Eski Uzman Çavuşlar neden kaderimize terkediliyoruz?

Bizim suçumuz Vatanımıza, Devletimize, Bayrağımıza, Milletimize hizmet etmek miydi?

Kimimiz sağlık, kimimiz ailevi sebeplerle; istemeden de olsa görevi bırakmış kişileriz.

Hepimizin seferberlik emri cebimizde hazır.

Devletimiz bizlere ne zaman görev verirse her zaman hazırız.

Bu konuda ailelerimizle birlikte çok bedeller ödedik. Artık ödemek istemiyoruz.

Bu konu da Takdir, Şanlı devletimizin ve yetkililerinindir” dedi.

Atanamayan Uzman Çavuşlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli ise açıklamasında: 

“Bizler, 3269 Sayılı Kanun ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde Uzman Çavuş olarak görev yapmış, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan, 657 Sayılı Kanun’un ve 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu'nun ilgili maddeleri gereği atanmak isteyen kahraman eski uzman çavuşlarız.

Ülkemizin güvenliği için en ön saflarda görev yapmış kahraman insanların yaşadığı sorunlara dikkatinizi çekmek istiyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmış, çeşitli nedenlerle görevini kendi isteğiyle sonlandırmış ve atanamama sorunuyla karşılaşan eski uzman çavuşlar olarak bizler, kamuoyunun desteğini ve ilgisini talep ediyoruz.

“HAKKIMIZI KULLANAMIYORUZ" 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar hizmet vermiş olan biz 'Eski Uzman Çavuşlar', atanma hakkımızı kullanmak ve kamu kurumlarına memur olarak atanabilmek istiyoruz. Ancak referans eksikliği, kota doluluğu ve çeşitli engeller nedeniyle bu hakkımızı kullanamıyoruz. Bu durum, binlerce kişinin yaşadığı bir mağduriyettir ve ailelerimizin geçimini sağlama sorunlarına yol açmaktadır.

"VATAN SAVUNMASINDA CANIMIZI ORTAYA KOYDUK"

Bizler, terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve vatan savunmasında canını ortaya koymuş, görevini layıkıyla yerine getirmiş insanlarız. Ancak atanma sorunu nedeniyle işsizlikle ve mağduriyetle karşı karşıyayız. Atanma hakkımızın kullanılmasını ve yaşadığımız bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. ŞEHİRDE BU HAFTA

#uzman çavuş,adıyaman,atama,atauzder