Adıyaman İlk Kent Meydanına Kavuşuyor


Adıyaman Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve Adıyaman’ın ilk kent meydanı olacak olan projede çalışmalar devam ediyor.

post

 YEREL    15.01.2024 18:26:52  


Adıyaman için önemli bir sosyal alan olacak olan kent meydanı projesi inşaatı, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın projenin başından sonuna yakın takipçisi olmasıyla beraber hızlı şekilde ilerlemekte.

6 Şubat depremlerinin yaşanmasının ardından yapımına ara verilen kent meydanı projesi, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın talimatıyla kısa süre içerisinde çalışmalara tekrar başlandı.

Yapımına bir süre önce tekrardan başlanan kent meydanı projesi; 12 bin 154 metrekare arsa alanına ve 24 bin 280 metrekare proje alanına sahip olurken 740 araçlık iki katlı yeraltı kapalı otoparkı, 1240 kişi kapasiteli camisi, 250 metrekare kitap kafesi, kütüphanesi, kuru havuzları, bebek bakım odası, abdesthanesi, umumi tuvaletleri ve yeşil alanlarıyla sosyal bir alan haline gelecek.

Çalışmaları yakından takip eden Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “Adıyaman’ın ilk meydanı olacak olan kent meydanı projemize depremden önce başladık ancak deprem felaketinin yaşanmasının ardından çalışmalar durdu. Normalleşme sürecinin de verdiği sorumlulukla çalışmalara kısa süre içerisinde tekrardan başladık ve ivedilikle çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. 12 bin 154 metrekare arsa alanına ve 24 bin 280 metrekare proje alanına sahip olan kent meydanı projemizin içerisinde 740 araçlık iki katlı yeraltı kapalı otoparkı, cami, kitap kafe, kütüphane, kuru havuzlar ve yeşil alanlar olacak. Yoğun bir tempoyla sürdürülen çalışmaların meyvesini en kısa sürede kent meydanımızı halkımızın hizmetine açarak alacağız” dedi. ŞEHİRDE BU HAFTA

#adıyaman belediyesi,süleyman kılınç,adıyaman,şehirde bu hafta