Ağır hasarlı yapı tehlike saçıyor!


Adıyaman’da, 6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan ve kolonlarının bazıları kırılan kent merkezindeki 2 katlı yapı, vatandaşların hem korkusuna hem de tepkisine neden oluyor.

post

 YEREL    15.03.2024 10:16:29  


  Adıyaman merkez Kapcami Mahallesi 1700 Sokak (Oturakçılar Pazarı) içerisinde bulunan ve oldukça eski bir yapı olan 2 katlı yapı, 6 Şubat depremlerinde ağır hasar aldı. Depremden dolayı bazı kolonları kırılan ve bazı duvarları da tamamen çöken yapı hem yoldan geçen vatandaşları hem de çevredeki esnafları tedirgin ediyor.

  2 Katlı yapının ağır hasarlı olmasına rağmen herhangi bir yıkım çalışmasının yapılmamasına tepki gösteren vatandaşlar ile esnaflar, yetkililerden yapının bir an önce yıktırılmasını istiyor.

  Yapıdan dolayı kimsenin can güvenliğinin olmadığına vurgu yapan esnaflardan Eyüp Bilici, “Burası eski bir yapı ve bu depremlerde ağır hasar aldı. Binanın kolonları kırık, duvarları gitmiş aynı zamanda yan duruyor. Yıkıldı yıkılacak bir halde. Kimsenin can güvenliği yok. Allah etmesin üzerimize yıkılacak diye oldukça endişeliyiz ve korkuyoruz. Yetkililerin bir an önce önlem alması gerekmektedir” diye konuştu. İHA

#deprem,adıyaman,hatay,maraş,osmaniye,malatya,urfa,diyarbakır