Besni Belediye Başkanı Reşit Alkan Mazbatasını Alarak Göreve Başladı


Besni Belediye Başkanlığı için partilerin itiraz süreci sonuçlandı. AK Parti Adayı Reşit Alkan, mazbatasını alarak göreve başladı.

post

 Siyaset    09.04.2024 12:32:51  


  Adıyaman’ın Besni ilçesinde AK Parti adayı Reşit Alkan, CHP’nin adayı Vakkas Acar arasında kıyasıya mücadele yaşandı. Reşit Alkan, seçimi 20 oyla kazandı. CHP, ilçe seçim kurulana itiraz etti. Geçersiz oylar yeniden sayıldı.  Geçersiz oylar yeniden incelendiğinde Reşit Alkan bu kez farkı 37’ye çıkarttı.

  CHP, ilçe seçim kurulunun ardından il seçim kuruluna itiraz etti ancak sonuç değişmeyince, YSK’ya itiraz etti. YSK’ya yapılan itiraz red edilince, Besni’nin yeni Belediye Başkanı Reşit Alkan oldu.

  Reşit Alkan, Milletvekilleri İshak Şan, Mustafa Alkayış, İl Başkanı Emrah Bulucu ve partililerle mazbatasını alarak göreve başladı.

  Başkan Reşit Alkan mazbata ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mazbatamızı aldık, ‘Bismillah’ diyerek görevimize başladık. Şahsıma ve azim şehir Besni'ye bu duyguyu yaşatan yol arkadaşlarıma ve gönüldaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. İlk günden bu yana söz verdiğimiz gibi, Besni'mizi hep birlikte yeniden imar ve inşa ederek ayağa kaldıracağız. Besni İçin Gerçek Belediyecilik anlayışıyla durmadan, yorulmadan çalışacağımıza söz veriyoruz” dedi.

  Başkan Alkan daha sonra, depremde vefat eden şehitlerin mezarını ziyaret ederek dua etti

#reşit alkan,mazbata,besni belediyesi