Dr. Kılınç’tan Kent Meydanıyla ilgili iddialara yalanlama


Adıyaman eski Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, başta sözcü gazetesi olmak üzere bazı medya organlarında çıkan Adıyaman Kent meydanıyla ilgili iddiaları yalanladı.

post

 Şehirde Bu Hafta    05.05.2024 08:13:59  


Dr. Kılınç yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bazı medya kuruluşlarında Adıyaman Kent Meydanı Projemizle ilgili çarpıtma ve tamamen algı oluşturmak için yapılan haberlerle ilgili açıklama zaruretimiz oluşmuştur.

Belediye Başkanlığımız süresince daima Hakk’ın huzurunda ve halkımızın yanında yer aldık. Kanunsuz hiçbir işlemimiz olmamıştır. Adıyaman Kent Meydanı Projemizi Adıyamanlı hemşerilerimizin fikirleri ve eleştirilerini merkeze alarak, anketler yaparak, uzman görüşlerine başvurarak oluşturduk.

1- Kent Meydanı Projesi, Meydan, Cami, Kitap Kafe ve İki Katlı Otopark olarak planlanmıştır. Sözleşme Tarihi 27.12.2021’dir. Projenin tamamı Mart 2023’te tamamlanmak üzere planlanmış, çalışmalarda bu doğrultuda yürütülmüştür. Ancak asrın felaketi 6 Şubat Depremleri nedeniyle proje durmuş, inşaat alanı olağanüstü hal şartlarında çeşitli kamu kurumların halkımıza hizmet sunabilmeleri için kullanılmıştır. Buna rağmen yakın takiplerimiz, yoğun çalışmalarımız neticesinde Mart 2024 itibariyle 2 katlı otopark ve Caminin dış inşaatı tamamlanmıştır.

2- Caminin iç tefrişatı yasal olarak ayrı bir ihale gerektiğinden Kasım-Mart 2023’te ihale süreci başlamıştır. 

- 1. İhale İlan Tarihi: 25.01.2024

-1. İhale Tarihi: 16.02.2024’tir. İhaleye teklif gelmediğinden 1. İhale iptal olmuştur.

- 2. İhale İlan Tarihi: 22.02.2024

- 2. İhale Tarihi: 14.03.2024’tür. İhaleye 2 teklif gelmiştir. Her iki ihale 4734 sayılı Kamu İhale Kanunun 19. Maddesi kapsamında “açık ihale usulü” ile açık, şeffaf, herkese açık, kanunun belirttiği şekilde e-ihale olarak gerçekleştirilmiştir. 10 günlük yasal itiraz sürecini takiben ihaleyi almaya hak kazan firma sözleşmeye davet edilmiştir. Firma 1 Nisanda sözleşmeyi imzalamaya gelmiştir.

Bu açıklamaların dışında bahsi geçen tüm iddialar asılsız olup yalandan ibarettir. Milletimize her zaman olduğu gibi bundan sonrada şeffaf bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. ŞEHİRDE BU HAFTA

 

#süleyman kılınç,kent meydanı,adıyaman,açıklama,şehirde bu hafta