Kahvenin de tadı kaçtı!


İğneden ipliğe gelen zamlar vatandaşları zorlamaya devam ediyor. Son olarak, Türk kahvesi fiyatlarında geçen ay yüzde 15'in üzerinde bir artış yaşandı.

post

 Ekonomi    23.05.2024 12:30:03  


BİR AY İÇERİSİNDE YÜZDE 15 ZAM GELDİ

Hüseyin Yavuzer, Türk kahvesine yapılan zammın nedenlerini açıkladı. Yavuzer, "Yaklaşık 1 ay içerisinde yüzde 15 zam geldi. Zam gelmeden önce kilo fiyatı 250 TL civarındaydı, şu anda ise 300 TL" diyerek, artışın döviz kuru ve yükselen maliyetlerden kaynaklandığını ifade etti.

Yavuzer, “Eskiden vatandaşlar Türk kahvesini kilo olarak alıyordu, şimdi gram olarak almayı daha çok tercih ediyorlar” diyerek tüketici davranışlarındaki değişime de dikkat çekti.

VATANDAŞLARIN TEPKİSİ: 100 GRAM ALABİLDİM

Dünya.com'da yer alan habere göre; Türk kahvesine yapılan zammı fazla bulan vatandaşlar, bu durumun kendilerini zorladığını dile getirdi. Bir vatandaş, "Eskisi gibi kilo olarak alamıyoruz. 100 gram alabildim. Kahvenin 40 yıl hatırı var derlerdi. İnsanlar artık bunu bile ağız tadıyla içemeyecek” sözleriyle tepkisini dile getirdi. Bu ifadeler, zammın günlük hayatı ve kültürel alışkanlıkları nasıl etkilediğini gözler önüne seriyor. Alıntı: KARAR

#kahve,zam