‘Nikâh Kâğıdı’ Oyununu Tiyatro Severlerle Buluşuyor


Adıyaman Belediyesi, Van Devlet Tiyatrosu tarafından hazırlanan ‘Nikâh Kâğıdı’ adlı oyunu Adıyamanlılarla buluşturuyor.

post

 Asayiş    2018-01-29  


Van Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Nikâh Kâğıdı’ isimli oyun, Adıyaman Belediyesi’nin katkılarıyla Adıyamanlı tiyatro severlerle buluşturulacak.

Tüm tiyatro severleri 29 Ocak Pazartesi günü ile 30 Ocak Salı günü iki perde halinde sahnelenecek olan oyuna davet eden yetkililer yaptıkları açıklamada, Adıyaman Belediyesi olarak sosyal ve kültürel etkinliklere önem verdiklerini dile getirdi.

Sahnelenecek olan oyun hakkında da bilgi veren yetkililer, “Adıyaman Belediyesi olarak sık sık gerçekleştirdiğimiz kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında güzel bir tiyatro oyununu daha Adıyamanlılarla buluşturuyoruz. Ephraim Kishon’un yazdığı, Tolga Çiftçi’nin yönettiği ve Van Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından tiyatro severlerin beğenisine sunulan oyun 29 Ocak Pazartesi ve 30 Ocak Salı günü iki perde halinde ilimizde sahnelenecek. Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda saat 20.00’da sahnelenecek olan oyun, birbirlerini seven, anlaşan ve evlilik hazırlığı yapan Vicky ve Robert çiftinin yaşadıkları komik olayları işliyor. Robert’in ailesinin Vicky’nin anne ve babasının nikâh kâğıtlarını görmek istemesiyle başlayan ancak Vicky’nin anne ve babasının nikâh kâğıtlarını bir türlü bulunamamasıyla devam eden konuların işlendiği oyunun büyük ilgi çekeceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.ŞEHİRDE BU HAFTA

adıyaman,şehirde bu hafta,ferhat vural,ak parti,f hüsrev kutlu,adıyaman belediyesi