Kahta Devlet Hastanesi’ne MR (Emar) Cihazı


Adıyaman’ın Kahta Devlet Hastanesi'ne yeni alınan MR (Emar) cihazının kurulumu ve teknik personel eğitimleri tamamlanarak hizmete sunuldu.

post

 Sağlık    2016-08-09  


Kahta ile birlikte Gerger, Sincik ve Samsat’tan Adıyaman’a gitmek zorunda kalan hastalar, bundan sonra Kahta Devlet Hastanesi’nde MR hizmeti alabilecek.

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, “Emar cihazı ile ilgili kurumumuz ve genel sekreterliğimizce yapmış olduğumuz yoğun çalışmalar nihayet meyvesini vermiştir. Kurulumları tamamlanarak hastalarımızın hizmetine sunulan MR cihazımız ile ilçemiz ve bölgemizde ihtiyaç hissedilen görüntüleme hizmetlerinin kapasitesini ve niteliğini yükseltmiş bulunuyoruz. Bilindiği gibi, özellikle Sincik, Gerger, Samsat ve çevre köylerden gelen hastalarımız MR için Adıyaman’a gitmek durumunda kalıyordu. Bundan böyle ilçemiz başta olmak üzere tüm bölge halkına MR hizmeti vereceğiz.

  Devletimizin sağladığı imkanlar çerçevesinde hastanemize yüksek teknolojili cihazları kazandırdığımız için büyük mutluluk duyuyoruz. Cihazın alımı konusunda TBMM Başkanvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’ın desteği büyüktür. Bu vesileyle sayın valimiz başta olmak üzere, milletvekillerimiz, genel sekreterimiz, il ve ilçe yöneticilerimiz, ayrıca bizlerle birlikte mesai harcayan çalışma arkadaşlarımıza, sağlık alanında fedakarca hizmet veren sağlık personelimize teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.iha

adıyaman,şehirde bu hafta,kahta devlet kastanesi