KAYNAYAN KAZAN,AK PARTİ ADIYAMAN


 Zehra ÇOLAK Doktora Öğr.    28-02-2016  


Selamünaleyküm benim sevgili dostlarım..

iki haftadan sonra yine sizlerle birlikteyiz..Bugün hepimizin  merak ettiği aylardır Adıyaman da gündemi meşgul eden Ak Parti Adıyaman il başkanlığındaki ayyuka çıkan  başkanlık ve başkanlık sürecinde  neler yaşandığını  ve yaşanılacak liste krizini yazacağız..

Kardaşlar yazdıklarımız sizinde bildiğiniz gibi çarşı da pazar da kıyı da köşede herkesin konuştuğu ancak "ben söylememiş olayım sende duymamış oldun "cinsinden şeyler..

Malumunuz, Sn  Başbakanın isteği üzerine  İl başkanlığına  Seyfettin Bilen bey  getirilmişti.Ancak Parti içi çekişmelerden dolayı Seyfettin bey istifaya zorlandı. Bu istifada "Ankara'nın Tayyip Erdoğan'ı varsa bende Adıyaman'ın Tayyip Erdoğanıyım , ben ne desem o olur" diyen parti içindeki birilerinin etkili olduğunu söyleyelim.Sadece Seyfettin bey değil ekibi de istifa etti.İstifa etmesine ettiler de değişen ne oldu derseniz hiç bir şey..sadece teşkilatın moral ve motivasyonu bozuldu..

Sonraki süreçte, Ankara dan  gelen koordinatörler teşkilatın nabzını tutarak yeni bir il başkanı atamak için nabız yokladılar.Bu yoklamanın sonucunda dört kişinin ismi ön plana çıktı..Bunların kim olduğunu hepiniz biliyorsunuz..Ve bu isimler Ankara'ya çağırılıp içlerinden biri il başkanı olarak atanacaktı ancak olmadı.İddia odur ki Ankara'da parti içinde etkili olan bir vekil ve  Adıyaman'da başkan olan zat-ı muhteremler bunlardan hiç birini istememiş başka isimler önermişler.. İl başkanı olmak için Ankara'ya çağrılan adaylarda  moral bozukluğuyla geri döndüler..Koca bir İl başkansız kalacak değil ya,iki isim daha çağırıldı Ankara'ya  ve bunlardan biri hepimizin bildiği gibi Abdurrahman Dimez, il başkanı olarak atandı.Kulislerde konuşulanlara göre biraz evvel belirttiğimiz o iki zatın dediği böylece gerçekleşmiş oldu..Dimez'ın atanmasıyla merkez ilçe başkanı da akrabalık bağından dolayı istifa ettiğini duyurdu..

Kıyıda köşede herkes şimdi liste ve merkez ilçe başkanının kim olacağını merak ediyor.Ve diyorlar ki "asıl kriz listelerde yaşanacak.." Herkes gönlünden geçen adaylarla sosyal medyada resimler paylaşıp sosyal medyaya renk getirmiş oldular.Sonuç itibariyle bizimde konuştuğumuz bir çok partilinin bu süreçte  moral ve motivasyonun bozulduğunu belirtelim..Ancak kimse renk vermek ve ismini açıklamak istemiyor..Burası Adıyaman ve herkes konuşacağı günü bekliyor..ne diyelim hayırlısı olsun..

Bu haftalıkta bu kadar benim can dostlarım,Allaha emanet olunuz..